Výber jazyka

Mobilná verzia

mobilná verzia www

MIESTNE KOMUNIKÁCIE

Žiadosť o povolenie zvláštneho užívania miestnych komunikácií a verejného priestranstva - rozkopávky

Povolenie rozkopávky miestnych komunikácií a verejných priestranstiev na území obce za účelom uloženia resp. opravy podzemného vedenia situovaného na verejnom priestranstve vydáva cestný správny orgán – Obec Bystrá na základe písomnej žiadosti.

Potrebné doklady:

• žiadosť na zvláštne užívanie verejného priestranstva,
  • rozhodnutie o umiestnení stavby, stavebné povolenie, ohlásenie drobnej stavby,
  • jednoduchý situačný náčrt s vyznačením miesta rozkopávky.

Vybavuje: Jana Švantnerová, telefón: 048/619 53 80, e-mail: podatelna@bystra.sk

Doba vybavenia: do 30 dní.

Poplatok: 80 €

Tlačivo na stiahnutie: Žiadosť na zvláštne užívanie pozemnej komunikácie, verejného priestranstva

Správny orgán môže v odôvodnených prípadoch znížiť, prípadne odpustiť poplatok podľa týchto položiek. V odôvodnených prípadoch v závislosti od rozsahu a doby užívania komunikácie môže správny orgán zvýšiť poplatok až na päťnásobok.